Advocate spot-on roztok pre mačky do 4kg

Antiparazitikum pre mačky a fretky vo forme roztoku v jednotlivých pipetách.

Kategória:
Značka: Bayer
Akčná cena s DPH 26,65 € Pôvodna cena 31,95 €
Zľava 5,30 €

Momentálne nedostupné

Akčná cena s DPH 26,65 € Pôvodna cena 31,95 €
Zľava 5,30 €
Nákupom získate 27 bodov
EAN: 4007221028055
Popis produktu
Hodnotenia (0)

Obsah balenia:

3 x 0,4ml

Charakteristika:

Imidakloprid účinkuje proti larválnym štádiám aj dospelým bĺchám. Larvy bĺch v prostredí zvieraťa sú usmrtené po kontakte s ošetreným zvieraťom. Moxidektín je paraziticíd účinný proti mnohým vnútorným aj vonkajším parazitom. Moxidektín účinkuje proti larválnym štádiám (L3, L4) Dirofilaria immitis. Pôsobí aj proti gastrointestinálnym nematódam. Po topickej aplikácii lieku je imidakloprid rýchlo distribuovaný po koži zvieraťa v priebehu jedného dňa od aplikácie. Na povrchu tela sa nachádza počas celej doby liečby. Moxidektín sa absorbuje kožou a maximálne koncentrácie v plazme dosahuje približne 1 až 2 dni po liečbe u mačiek. Po absorpcii kožou sa moxidektín distribuuje do celého tela a je pomaly eliminovaný plazmou, čo je dokázané detekovateľnými koncentráciami moxidektínu v plazme počas celého liečebného intervalu jedného mesiaca.

Použitie:

Cieľové druhy: mačky a fretky.
Pre mačky choré, alebo ohrozené rôznymi parazitárnymi infekciami:
Liečba a prevencia napadnutia blchami (Ctenocephalides felis), liečba napadnutia pôvodcom ušného svrabu (Otodectes cynotis), prevencia napadnutia srdcovými červami (L3 a L4 larvy Dirofilaria immitis) a liečba infekcií gastrointestinálnymi nematódami (L4 larva, nedospelé štádia a dospelé Toxocara cati a Ancylostoma tubaeforme). Liek sa môže aplikovať ako súčasť liečby alergickej dermatitídy po blšom pohryzení (FAD).
Pre fretky choré, alebo ohrozené rôznymi parazitárnymi infekciami:
Liečba a prevencia napadnutia blchami (Ctenocephalides felis) a prevencia napadnutia srdcovými červami (L3 a L4 larvy Dirofilaria immitis).

Spôsob použitia: Nakvapkať priamo na kožu medzi lopatkami. Aplikácia na bázu lebky minimalizuje možnosť pre mačku olízať liek. Aplikovať len na nepoškodenú kožu.

Kontraindikácie:

Nepoužívať u mačiatok mladších ako 9 týždňov.
Nepoužívajte v prípade hypersenzitivity na účinné, alebo pomocné látky.
Psom sa musí aplikovať príslušný liek "Advocate pre psov", ktorý obsahuje 100 mg/ml imidaklopridu a 25 mg/ml moxidektínu.
Pre fretky: neaplikujte Advocate pre veľké mačky (0,8 ml) alebo Advocate pre psov.

Nežiadúce účinky:

Aplikácia lieku môže spôsobiť mačkám prechodné svrbenie. Vzácne sa môže vyskytnúť mastná srsť, erytém a vracanie. Tieto príznaky vymiznú bez ďalšej liečby. Ak zviera olizuje miesto aplikácie lieku, môžu sa vzácne pozorovať neurologické poruchy. Liek má horkú chuť. Ak zviera bezprostredne po aplikácii miesto aplikácie olíže, môže sa objaviť slinenie. Toto nie je príznakom intoxikácie a vymizne po niekoľkých minútach bez ďalšej liečby. Správny spôsob aplikácie minimalizuje riziko olízania miesta aplikácie.
Zriedkavo môže liek v mieste aplikácie spôsobiť lokálne podráždenie vyvolávajúce prechodné zmeny správania ako je letargia, agitácia a inapetencia.

Interakcie:

Počas liečby Advocate neaplikovať žiadne ďalšie antiparazitikum zo skupiny makrocyklických laktónov. Neboli pozorované žiadne interakcie medzi Advocate a bežne používanými veterinárnymi a lekárskymi liekmi, alebo chirurgickými výkonmi.

Dávkovanie:

Minimálne odporučené dávky sú 10 mg/kg ž.hm. imidaklopridu a 1,0 mg/kg,ž.hm. moxidektínu, čo odpovedá 0,1 ml/kg ž.hm. Advocate pre mačky. Liečebná schéma sa musí založiť na miestnej epidemiologickej situácii. Mačka <= 4 kg použiť Advocate pre malé mačky 0,4 ml.
Mačka 4-8 kg použiť Advocate pre veľké mačky 0,8 ml.
Mačka > 8 kg použiť Advocate - vhodná kombinácia pipiet.
Liečba a prevencia infestácie blchami.
Jedna aplikácia zabráni infestácii blchami po dobu 4 týždňov. Existujúce kukly bĺch v prostredí sa môžu vyliahnuť počas 6 týždňov, alebo dlhšie od začiatku liečby v závislosti na klimatických podmienkach. Preto môže byť potrebné skombinovať liečbu Advocate s ošetrením prostredia, aby sa prerušil vývojový cyklus bĺch v okolí. Táto kombinácia môže urýchliť redukciu blšej populácie v domácnosti. Liek je nutné aplikovať v mesačných intervaloch, ak je používaný ako súčasť liečby alergickej dermatitídy po blšom pohryzení.
Liečba napadnutia pôvodcom ušného svrabu (Otodectes cynotis).
Podáva sa jednorazová dávka lieku. Odporúča sa ďalšie veterinárne vyšetrenie 30 dní po liečbe, ak niektoré zvieratá vyžadujú druhú liečbu. Neaplikovať priamo do zvukovodu.
Prevencia napadnutia srdcovými červami.
Mačky v endemických oblastiach na srdcové červy, alebo tie, ktoré sa pohybovali v oblastiach s výskytom srdcových červov, môžu byť infikované dospelými srdcovými červami. Preto pred aplikáciou Advocate je treba mať na zreteli Upozornenie.
K ochrane pred napadnutím srdcovými červami sa musí aplikovať Advocate v pravidelných mesačných intervaloch počas roka v období výskytu komárov (medzihostiteľ prenášajúci larvy srdcových červov). Liek môže byť aplikovaný celý rok, alebo aspoň mesiac pred prvým očakávaným výskytom komárov. Liečba musí byť opakovaná raz za mesiac a trvať ešte aspoň mesiac po skončení výskytu komárov. Je odporučené aplikovať liek každý mesiac v rovnaký deň, aby sa zaviedla pravidelná liečba. Ak Advocate nahradzuje iný liek v preventívnom programe proti srdcovým červom, prvá aplikácia s Advocate musí byť do jedného mesiaca po poslednej dávke predošlého lieku.
V ne-endemických oblastiach nie je riziko výskytu mačiek so srdcovými červami. Z toho dôvodu môžu byť liečené bez zvláštnych opatrení.
Liečba nematodózy.
V oblastiach s výskytom nákaz srdcovými červami môže byť pri liečbe raz za mesiac výrazne znížené riziko reinfekcie vyvolanej škrkavkami a machovcami. V oblastiach bez výskytu srdcových červov môže byť liek použitý ako súčasť preventívneho programu proti blchám a gastrointestinálnym nematódam.

Zloženie:

Advocate pre malé mačky (<= 4 kg):
Imidaclopridum 40 mg, Moxidectinum 4 mg v 1 dávke 0,4 ml.
Advocate pre veľké mačky (> 4-8 kg):
Imidaclopridum 80 mg, Moxidectinum 8 mg v 1 dávke 0,8 ml.

Zloženie - pomocné látky:

Butylhydroxytoluenum, Alcohol benzylicus, Propyleni carbonas.

Upozornenie:

Musí sa dávať pozor, aby nedošlo ku kontaktu obsahu pipety, alebo aplikovanej dávky s očami, alebo tlamou pacienta a/alebo iných zvierat. Nedovoliť práve ošetreným zvieratám aby sa vzájomne olizovali. Ako u každého lieku obsahujúceho makrocyklický laktón, musí sa zabrániť požitiu lieku kóliou, šeltiou, alebo príbuznými plemenami, alebo ich krížencami. Mačkám žijúcim, alebo pohybujúcim sa v oblastiach s výskytom srdcových červov je odporučená aplikácia lieku raz za mesiac, aby boli pred chorobou chránené. Aj keď je presnosť stanovenia diagnózy infekcie srdcovými červami u mačiek obmedzená, je odporučené zistiť stav infekcie u každej mačky staršej 6 mesiacov začatím profylaktickej liečby, pretože aplikácia lieku mačkám infikovaným dospelými srdcovými červami môže spôsobiť vážne nežiaduce účinky, vrátane uhynutia. Ak je diagnostikovaná infekcia dospelými srdcovými červami - infekcia sa lieči podľa súčasných vedeckých znalostí. Rezistencia parazita k niektorej skupine antihelmintík môže vzniknúť po častom, opakovanom používaní antihelmintika tejto skupiny. Bezpečnosť veterinárneho lieku nebola potvrdená počas gravidity a laktácie. Používať len podľa hodnotenia prospechu/rizika.

Poznámka:

Krátky kontakt zvieraťa s vodou raz, alebo dvakrát medzi mesačnými aplikáciami pravdepodobne neredukuje účinnosť lieku, ale časté šampónovanie, alebo kúpanie zvieraťa po aplikácii môže znížiť účinnosť lieku. Zabrániť kontaktu s kožou, očami a ústami. Po aplikácii si dôkladne umyť ruky. V prípade náhodného poliatia kože, umyť miesto okamžite mydlom a vodou. V prípade náhodného zasiahnutia očí, vypláchnuť oči dôkladne vodou. Advocate sa nesmie vypustiť do vodných zdrojov, pretože to môže byť nebezpečné pre ryby a ďalšie vodné organizmy.

 

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 20 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii

PRIHLÁSTE SA K ODBERU NOVINIEK