Advocate spot-on pre psy od 25 kg do 40 kg

Antiparazitikum pre psy vo forme roztoku v jednotlivých pipetách.

Kategória:
Značka: Bayer
Akčná cena s DPH 43,95 € Pôvodna cena 52,55 €
Zľava 8,60 €
SKLADOM
Akčná cena s DPH 43,95 € Pôvodna cena 52,55 €
Zľava 8,60 €
Nákupom získate 44 bodov
EAN: 4007221028154
Popis produktu
Hodnotenia (0)

Obsah balenia:

3 x 4,0 ml

Charakteristika:

Imidakloprid účinkuje proti larválnym štádiám aj dospelým blchám. Larvy bĺch v prostredí zvieraťa sú usmrtené po kontakte so zvieraťom liečeným liekom. Moxidektín je paraziticíd účinný proti mnohým vnútorným aj vonkajším parazitom. Účinkuje proti larválnym štádiám (L3, L4) Dirofilaria immitis. Pôsobí aj proti gastrointestinálnym nematódam. Po topickej aplikácii lieku je imidakloprid rýchlo distribuovaný po koži zvieraťa v priebehu jedného dňa od aplikácie. Na povrchu tela sa nachádza počas celej doby liečby. Moxidektín sa absorbuje kožou a maximálne koncentrácie v plazme dosahuje približne 4 až 9 dní po liečbe u psov. Po absorpcii kožou sa moxidektín distribuuje do celého tela a je pomaly eliminovaný plazmou, čo je dokázané detekovateľnými koncentráciami moxidektínu v plazme počas celého liečebného intervalu jedného mesiaca.

Použitie:

Pre psy choré, alebo ohrozené rôznymi parazitárnymi infekciami:
Liečba a prevencia napadnutia blchami (Ctenocephalides felis), liečba napadnutia pôvodcom ušného svrabu (Otodectes cynotis), sarkoptového svrabu (vyvolaného Sarcoptes scabei var. canis) a demodikózy (vyvolanej Demodex canis), prevencia napadnutia srdcovými červami (L3 a L4 larvy Dirofilaria immitis) a liečba infekcií gastrointestinálnymi nematódami (L4 larva, nedospelé štádia a dospelé Toxocara canis a Ancylostoma caninum a Uncinaria stenocephala, dospelé Toxascaris leonina a Trichuris vulpis). Liek sa môže aplikovať ako súčasť liečby alergickej dermatitídy po blšom pohryzení.

Kontraindikácie:

Nepoužívať u šteniat mladších ako 7 týždňov.
Nepoužívajte v prípade hypersenzitivity na účinné, alebo pomocné látky.
Mačkám sa musí aplikovať príslušný liek "Advocate pre mačky", ktorý obsahuje 10% imidaklopridu a 1,0% moxidektínu.
Fretkám neaplikujte Advocate pre psov. Musí byť použitý len Advocate pre malé mačky a fretky (0,4 ml).

Nežiaduce účinky:

Aplikácia lieku môže spôsobiť psom prechodné svrbenie. Vzácne sa môže vyskytnúť mastná srsť, erytém a vracanie. Tieto príznaky vymiznú bez ďalšej liečby. Ak zviera olizuje miesto aplikácie lieku, môžu sa vzácne pozorovať neurologické poruchy. Liek má horkú chuť. Ak zviera bezprostredne po aplikácii miesto aplikácie olíže, môže sa objaviť slinenie. Toto nie je príznakom intoxikácie a vymizne po niekoľkých minútach bez ďalšej liečby. Správny spôsob aplikácie minimalizuje riziko, olízania miesta aplikácie.

Interakcie:

Počas používania Advocate neaplikovať žiadne ďalšie antiparazitikum zo skupiny macrocyklických laktónov.

Dávkovanie:

Minimálne odporučené dávky sú 10 mg/kg ž.hm. imidaklopridu a 2,5 mg/kg,ž.hm. moxidektínu, čo odpovedá 0,1 ml/kg ž.hm. Advocate pre psov.
Liečebná schéma sa musí založiť na miestnej epidemiologickej situácii.
Pes <= 4 kg: Advocate pre malých psov - objem pipety 0,4 ml.
4-10 kg: Advocate pre stredne veľkých - objem pipety 1 ml.
10-25 kg: Advocate pre veľkých psov - objem pipety 2,5 ml.
25-40 kg: Advocate pre obrovských psov - objem pipety 4 ml.
> 40 kg: vhodná kombinácia pipiet.
Liečba infestácie blchami.
Jedna aplikácia zabráni infestácii blchami po dobu 4 týždňov. Existujúce kukly bĺch v prostredí sa môžu vyliahnuť počas 6 týždňov, alebo dlhšie od začiatku liečby v závislosti na klimatických podmienkach. Preto môže byť potrebné skombinovať liečbu Advocate s ošetrením prostredia, aby sa prerušil vývojový cyklus bĺch v okolí. Táto kombinácia môže urýchliť redukciu blšej populácie v domácnosti. Liek je nutné aplikovať v mesačných intervaloch, ak je používaný ako súčasť liečby alergickej dermatitídy po blšom pohryzení.
Liečba napadnutia pôvodcom ušného svrabu (Otodectes cynotis).
Podáva sa jednorazová dávka lieku. Pri každej liečbe zároveň odstrániť z vonkajšieho zvukovodu zvyšky poškodeného tkaniva. Odporúča sa ďalšie veterinárne vyšetrenie 30 dní po liečbe, ak niektoré zvieratá vyžadujú druhú liečbu. Neaplikovať priamo do zvukovodu.
Prevencia napadnutia srdcovými červami.
Psy v oblastiach na srdcové červy alebo tie, ktoré sa pohybovali v oblastiach s výskytom srdcových červov, môžu byť infikované dospelými srdcovými červami, preto pred aplikáciou Advocate je treba mať na zreteli Upozornenie.
K ochrane pred napadnutím srdcovými červami sa musí aplikovať Advocate v pravidelných mesačných intervaloch v období výskytu komárov,(medzihostiteľ prenášajúci larvy srdcových červov). Liek môže byť aplikovaný celý rok, alebo aspoň mesiac pred prvým očakávaným výskytom komárov. Liečba má pokračovať v pravidelných mesačných intervaloch a trvať ešte mesiac po poslednom výskyte komárov. Je odporučené aplikovať liek každý mesiac v rovnaký deň, aby sa zaviedla pravidelná liečba. Ak Advocate nahradzuje iný preventívny liek v preventívnom programe proti srdcovým červom, prvá aplikácia s Advocate musí byť do jedného mesiaca po poslednej dávke predošlého lieku.
V ne-endemických oblastiach nie je riziko výskytu psov so srdcovými červami. Z toho dôvodu môžu byť liečené bez zvláštnych opatrení.
Liečba nematodóz.
V oblastiach s výskytom nákaz srdcovými červami môže byť pri liečbe raz za mesiac výrazne znížené riziko reinfekcie vyvolanej škrkavkami, machovcami a tenkohlavcami. V lokalitách bez výskytu srdcových červov, môže byť liek použitý ako súčasť preventívneho programu proti blchám a gastrointestinálnym nematódam.
Štúdie ukázali, že aplikácia lieku raz za mesiac zabráni infekciám vyvolaným Uncinaria stenocephala.

Spôsob použitia:

Pre psov do 25 kg: aplikovať len na nepoškodenú kožu medzi lopatkami tak, aby sa obsah vyprázdnil priamo na kožu.
Pre psov nad 25 kg: liek aplikovať na 3 až 4 miesta v chrbtovej línii, medzi kohútikom a bázou chvosta. Na každom mieste rozhrňte srsť tak, aby bola viditeľná koža. Aplikujte len na nepoškodenú kožu. Umiestnite špičku pipety na kožu a jemne stlačte pipetu, aby sa vytlačila časť jej obsahu priamo na kožu. Neaplikujte nadmerné množstvo roztoku na jedno miesto, aby nedošlo k stečeniu lieku po boku zvieraťa.

Upozornenie:

Musí sa dávať pozor, aby nedošlo ku kontaktu obsahu pipety, alebo aplikovanej dávky s očami, alebo ústami pacienta a/alebo iných zvierat. Nedovoliť práve ošetreným zvieratám aby sa vzájomne olizovali. Ak je liek aplikovaný na 3-4 rôzne miesta, musí sa dávať špeciálny pozor, aby sa zabránilo lízaniu miesta aplikácie zvieraťom. Ako u každého lieku obsahujúceho makrocyklický laktón, musí sa dávať špeciálny pozor u kólií, šeltií, alebo príbuzných plemien, alebo krížencov, aby sa liek aplikoval správne tak, ako je popísané v dávkovaní, hlavne sa musí zabrániť požitiu pacientom, alebo inými zvieratami.
Advocate sa nesmie vypustiť do vodných zdrojov, pretože to môže byť nebezpečné pre vodné organizmy: moxidektín je vysoko toxický pre vodné organizmy. Psy by nemali mať dovolené plávať vo vode 4 dni po aplikácii.
Aj keď produkt môže byť bezpečne aplikovaný psom infikovaným dospelými srdcovými červami, nemá žiadny terapeutický efekt proti dospelým Dirofilaria immitis. Preto sa odporúča, aby všetci psi vo veku 6 mesiacov a starší, žijúci v lokalitách s výskytom srdcových červov, by mali byť pred aplikáciou lieku vyšetrení na existujúcu infekciu srdcovými červami. Rezistencia parazita k niektorej skupine antihelmintík môže vzniknúť po častom, opakovanom používaní antihelmintika tejto skupiny.

Poznámka:

Krátky kontakt zvieraťa s vodou raz, alebo dvakrát medzi mesačnými aplikáciami pravdepodobne neredukuje významne účinnosť lieku, ale časté šampónovanie, alebo kúpanie zvieraťa po aplikácii môže znížiť účinnosť lieku.
Zabrániť kontaktu s kožou, očami a ústami. Nejesť, nepiť a nefajčiť počas aplikácie. Po aplikácii si dôkladne umyť ruky. V prípade náhodného poliatia kože, umyť miesto okamžite mydlom a vodou. V prípade náhodného zasiahnutia očí, vypláchnuť oči dôkladne vodou.
Advocate sa nesmie vypustiť do vodných zdrojov, pretože to môže byť nebezpečné pre ryby a ďalšie vodné organizmy.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 20 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii

PRIHLÁSTE SA K ODBERU NOVINIEK