Cierna stolica | Poradňa - Spýtajte sa

Autor Príspevok
Neregistrovaný zákazník
06.06.2017

Dobry den. Minuly pondelok som uzila prvu tabletu vitaminu zeleza Fe 20mg. Na druhy den v utorok som mala silnu hnacku s horuckami dva dni. Mozno len nahoda a nejaka viroza. Potom som dalej pokracovala v uzivani zeleza a teraz pozorujem ciernu stolicu. Avsak zaroven jem aj spenat, kompot cierne ribezle aj cucoriedky som jedla. Vsetko to prispieva k ciernemu sfarbeniu stolice, avsak mam pocit, ze stolica zmenila zapach a zapacha viac. No ine traviace tazkosti nepocitujem, mam 19 rokov. Je tato stolica v poriadku? Vyzera to ako uplne paralelne vysledok uzivania zeleza, avsak ten zapach ma zneistuje.

Najlekáreň
26.02.2022

Dobrý deň,

 

ako píšete tmavšie sfarbenie stolice môže byť spôsobené aj užívaním železa.

K čiernemu sfarbeniu stolice ale práve vedie aj konzumácia čučoriedok, špenátu, ďalej je to červené víno, červená repa...

Časté vedľajšie účinky: nevoľnosť, bolesti brucha, hnačka, alebo zápcha.

Aj tieto prejavy, ktoré popisujete sú bežné, okrem horúčky, čo naozaj mohlo byť spôsobené črevnou virózou.

Čo sa týka zápachu, môže byť spôsobený premnožením črevných baktérií, je ale aj dobrým znakom toho, že črevné baktérie pracujú tak ako majú, no môže byť taktiež signálom ochorení.

Preto odporúčame ísť k obvodnému lekárovi a odovzdať vzorku stolice na laboratórne vyšetrenie.

 

PharmDr. Eva Kozáková


Najlekáreň
Neregistrovaný zákazník
09.02.2024

เทริมากาซิห์ อินฟอนยา ซิตัส ปุนปุโร อินิ ข้อมูลข่าวสาร สังกัต เบอร์มานฟาต. - https://karikari.co.in/

Neregistrovaný zákazník
16.03.2024

Prediksi Arta4d

Prediksi Arta4d

Prediksi Arta4d

Prediksi Jeeptoto

Prediksi Jeeptoto

Prediksi Jeeptoto

Prediksi Nero4d

Prediksi Nero4d

Prediksi Nero4d

Prediksi Roma4d

Prediksi Roma4d

Prediksi Roma4d

Prediksi Zara4d

Prediksi Zara4d

Prediksi Zara4d


Späť

Odpovedať

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 39 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii